top of page

Mūsų kūne yra vidinė motorinė schema, kuri išplečia mūsų liemens, galūnių, galvos ir rankų įtampos linijas bei galios kryptis. Ji prisitaiko, kad palaikytų pusiausvyrą, koordinuotų mūsų kūno dalis ir praplėstų judrumo diapazoną. Paslaptinga ir nuostabu, jog žiūrint į kitus mūsų žvilgsnis prasiskverbia į jų vidų, kad užfiksuotume jų kūnuose esančią vidinę motorinę schemą.

Liaudies akrobatai Marakeše (Marokas). Kiekvieno vyro ir berniuko vidinė schema prasitęsia esančiuose šalia, jaučia kitų galios schemas ir yra jaučiama jose. Jie gražūs ir jų drabužiai spindi, tačiau tai, kas prikausto mūsų dėmesį, yra vidinė mūsų kūno schema, jaučianti juose esančias galios ir įtampos linijas – galios ir įtampos schemą, kuri mumyse yra įmanoma ir neįmanoma.

Alphonso Lingis

Parodos lankymo valandos: penktadieniais 18 - 20 val.
Norintys užsukti kitomis dienomis, rašykite: info@montostattoo.lt.

Paroda veiks iki rugpjūčio 7 d.
Adresas: Kauno g. 1a - 408 (4 aukštas), Vilnius.

Rėmėjas: Lietuvos kultūros taryba

Žmogaus veidas yra nuogas, atskleistas. Kažkam atsukti man veidą reiškia atskleisti jautrumą, silpnumą, pažeidžiamumą. Atsukti man veidą reiškia kreiptis į mane, reikalauti mano dėmesio, sustabdyti mane, pareikalauti mano atsakymo. Žmogaus kūno grožį lemia ne tik jo kontūrų ritmas, bet ir jame slypintis jautrumas, silpnumas, pažeidžiamumas, žadinantys bučinius bei glamones.

Karnavalas, Rio de Žaneiras. Visame mieste pasirodo nedidelės muzikantų grupės, žmonės išeina į gatves klausytis ir šokti su bet kuo, su visais. Kokie džiaugsmingi ir gražūs žmonės gali būti kartu.

Alphonso Lingio paroda yra dalis tęstinės parodų serijos, kurioje skirtingiems kviestiniams autoriams siūloma parodyti pasirinktą dviejų fotografijų derinį. Dviejų fotografijų formatas naudojamas kaip atspirties taškas atviriems pokalbiams, kurie gali laisvai vystytis nenumatytomis kryptimis.

bottom of page